Assistance

Ubezpieczenie assistance będzie bardzo przydatne jeżeli jesteśmy często w podróży samochodem i liczy się dla nas każda minuta. Ubezpieczenie to zapewnia szybka pomoc w przypadku awarii czy innych problemów związanych z samochodem. Ubezpieczenie to za zadanie ma jak najszybsze usunięcie problemu, a także zminimalizowanie szkód na osobach i mieniu.

Ubezpieczenie Assistance jest dobrowolnym ubezpieczenlem i można je wykupywać w pakietach lecz najbardziej poleca się wykupić je wraz z ubezpieczenlem AC ponieważ oba ubezpieczenla idealnie się dopełniają. Najważniejsze, tak jak przy każdym ubezpieczeniu, to zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia w których zawarty jest zakres ubezpieczenla. Najczęstszy warunek stawiany w ubezpieczenlach assistance to konieczność wystąpienia awarii w określonej odległości od miejsca stałego parkingu samochodu.

Jaki jest zakres takiego ubezpieczenla?

Pomoc techniczna i medyczna to główne założenia tego ubezpieczenla. Szybka naprawa pojazdu na miejscu czy chociażby pomoc medyczna lub transport do najbliższej placówki medycznej to podstawa.

Należy jednak pamiętać, że to wariant ubezpieczenla decyduje o zakresie pomocy. W każdym przypadku pomoc udzielana jest w przypadku kolizji na drodze, awarii samochodu przed rozpoczęciem jazdy, a także choroby kierowcy czy chociażby niezdolności do dalszego prowadzenia. Głównie możemy uzyskać następującą pomoc:

  • Odholowanie pojazdu z miejsca wypadku
  • Transport poszkodowanych do placówki medycznej
  • Opieka nad dziećmi lub zwierzętami w przypadku poważnego zdarzenia po którym dzieci lub zwierzęta zostaną bez opieki
  • Pokrycie kosztów zakwaterowania w przypadku poważnej awarii samochodu
  • Naprawa pojazdu na miejscu wypadku jeżeli jest to możliwe

Ubezpieczenie Assistance obejmuje o wiele więcej przypadków o których warto poczytać przed wykupieniem ubezpieczenla.

Jaka jest składka za ubezpieczenle Assistance?

Wszystko zależy od pakietu, który chcemy wykupić. Jedne mają szerszy zakres pomocy inne mniejszy i to właśnie zakres pomocy decyduje o wysokości składki assistance. Często ubezpieczenla assistance są dodawane do ubezpieczenla AC dlatego tez cena składki za nie jest wliczona w cenę całego ubezpieczenla, w takim przypadku assistance jest tańsze. Warto też przyjrzeć się promocjom przy, których kupując ubezpieczenle 0C lub AC można otrzymać zupełnie za darmo ubezpieczenla assistance.

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa