Kalkulator OC

Na rynku istnieje wiele firm oferujących ubezpieczenle OC dla swoich klientów, tak więc ofert dotyczących polis OC jest mnóstwo. Jak współczesny klient ma sobie poradzić z wyborem odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej przy zakupie polisy OC? Otóż w dobie internetu z pomocą przychodzi nam narzędzie do wyliczania stawki składki o nazwie Kalkulator OC.


Do czego służy kalkulator 0C?

Kalkulator 0C to interaktywne narzędzie służące do wyliczenia stawki ubezpieczenla 0C. Aplikacja pobiera od Ciebie istotne informacje dotyczące właściciela pojazdu, ubezpieczanego pojazdu oraz przeszłości ubezpieczeniowej. Aby ułatwić sobie obliczenie składki oc przygotuj niezbędne dokumenty. Przydatne będą: dowód osobisty właściciela (oraz ewentualnego współwłaściciela pojazdu), dowód rejestracyjny pojazdu, zaświadczenie o przebiegu dotychczasowej umowy. Jeśli nie masz takiego zaświadczenia, postaraj się ustalić ilość lat bezszkodowej jazdy samochodem.

Ubezpieczenia Direct (Online)

Kilkanaście lat temu nie było tak bogatej oferty na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, a ludzie najzwyklej kupowali u wiodącej, najbardziej popularnej firmy ubezpieczeniowej udając się bezpośrednio do placówki firmy.

Wdzisiejszych czasach sprawa zakupu polisy jest nieco bardziej skomplikowana, a to dlatego, ze obecnie istnieją dziesiątki firm zajmujących się ubezpieczenlami komunikacyjnymi (do największych należą: PZU, Warta, Allianz, Generali, Liberty Direct, Aviva Commercial Union (CU Direct), Link4, Uniqa, Compensa, HDI, ERGO Hestia, Benefia, Cigna STU, TUW, MTU). Firmy te posiadają bardzo zróżnicowane oferty dla potencjalnych klientów, dlatego też warto byłoby przyjrzeć się dokładniej każdej z nich, co praktycznie jest niemożliwe odwiedzając placówkę każdej firmy, czy nawet pozyskując informacje drogą telefoniczną. Ogrom ofert dotyczących ubezpieczeni 0C często powoduje, że ludzie zniechęceni, bardzo często zagubieni w gąszczu firm wybierają pierwszą lepszą propozycję jakiejś z firm i na tym kończy się temat zakupu polisy 0C. Po pewnym czasie na polskim rynku zaczęły się pojawiać agencje ubezpieczeniowe, które miały na celu ułatwienie pozyskiwania informacji o ofertach różnych firm, stawkach składek  dla naszego indywidualnego przypadku. Agencje te są dość ciekawym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie mają czasu lub też nie chcą poświęcać go na analizę ofert ubezpieczeń 0C. Agencje te pobierając o nas i naszym samochodzie wszystkie niezbędne dane do wyliczania składki przedstawiają nam kilka ofert pochodzących od różnych ubezpieczycieli, bazując na danych pochodzących z ich Kalkulatorów, które są udostępniane agencjom. Oprócz agencji, w świecie ubezpieczenio komunikacyjnych możemy dostrzec bardzo ogromny ich rozwój w Internecie. Firmy ubezpieczeniowe posiadają swoje strony internetowe, który wykorzystują do przekazywania informacji o firmie oraz ofertach, dzięki czemu w łatwy, szybki i przyjemny sposób potencjalni klienci korzystający z Internetu mają możliwość zapoznania się z tymi informacjami nie ruszając się właściwie z domu. Oprócz tego strony te zawierają narzędzia do obliczania stawki składki polis 0C dla naszego indywidualnego przypadku, które nazywają się kalkulatorami.

Kalkulatory 0C, czyli - ile zapłacę?

Kalkulator to nic innego jak aplikacja zamieszczona na stronie internetowej, która bazując na danych pochodzących od użytkownika serwisu wylicza nam cenę składkidla naszego przypadku. Obliczanie stawki przy pomocy Kalkulatora  odbywa się zwykle w kilku etapach. Na każdym etapie jesteśmy proszeni o wypełnienie innej grupy danych potrzebnych do kalkulacji. Zwykle na początku Kalkulator  prosi o wypełnienie informacji o naszym aucie, dla którego chcemy wykupić polisę, następnie informacje o historii przebiegu naszego dotychczasowej polisy oraz o informacje personalne, teleadresowe. Oprócz tego zwykle Kalkulatory  w czasie wyliczania stawki składki 0C na pewnym etapie pytają o to jakie usługi nas interesują, co pozwala na wyliczenie składki nie tylko dla umowy 0C, ale również pozostałych tj. AC (autocasco), NNW itd. Zamieszczane na stronach ubezpieczycieli kalkulatory 0C najczęściej posiadają funkcję zapisywania, zapamiętywania obliczonej stawki składki 0C, dzięki czemu możemy powrócić do wyliczeń w każdej chwili.


Skorzystanie z Kalkulatora jest o tyle dobre, że możemy w szybki i przyjemny sposób poprzez Internet zorientować się w cenach ubezpieczeń danej firmy i co więcej zestawić je z innymi wyliczonymi składkami innych firm. Bazując również na wyliczeniach pochodzących z Kalkulatora  możemy czuć się pewniej podczas rozmowy z przedstawicielami firmy ubezpieczeniowej w momencie zawierania umowy związanej z ubezpieczenlami. Generalnie dobrze jest wiedzieć jakie są orientacyjne ceny polis , zanim skontaktujemy się z agencją ubezpieczeniową w celu zakupu ubezpieczenla.


Od niedawna istnieje specyficzny sposób sprzedaży ubezpieczeń, który jest praktykowany przez firmy istniejące na polskim rynku, a mianowicie "Direct". Dzięki sprzedaży "Direct" możemy nabyć produkt  auta korzystając z Internetu. Coraz więcej firm posiada zintegrowane z Kalkulatorami na ich stronach systemy, pozwalające na zakup ubezpieczenla online. Zwykle na koniec korzystania z Kalkulatora 0C strona informuje nas o możliwości złożenia zamówienia na dane usługi przez Internet. W momencie decyzji o zakupie polis przez internet dokonujemy opłaty albo zwykłym przelewem, szybkim przelewem korzystając z systemów płatności czy też kart kredytowych. W zależności od firmy procedura ta może się nieco różnić. Jeżeli chodzi o dostarczenie polisy do nas, to zwykle przychodzi ona drogą pocztową lub drukujemy ją poprzez stronę internetową firmy.

Kalkulator  - Podsumowanie

Wyliczanie składki polisy  poprzez Kalkulator 0C jest dość ciekawym rozwiązaniem dla nas klientów w dobie Internetu. Dzięki kalkulacjom możemy w domowym zaciszu zrobić swoje własne rozeznanie w cenach dla naszego samochodu. Oprócz tego skorzystanie z tego narzędzia może być dobrym pierwszym etapem na drodze poszukiwania odpowiedniego ubezpieczyciela dla nas, zestawiąjąc je z ofertami agentów w dalszym etapie. W dzisiejszych czasach Internet jest tak popularny, że właściwie większość firm ubezpieczeniowych oferuje możliwość wyliczenia stawki składki  w taki lub inny sposób przy pomocy ich strony WWW, a należą do nich takie firmy jak: PZU, Warta, Allianz, Generali, Liberty Direct, Aviva Commercial Union (CU Direct), Link4, Uniqa, Compensa, HDI, ERGO Hestia, Benefia, Cigna STU, TUW, MTU. Kalkulator  oczywiście nie występuje na wszystkich z tych firm ubezpieczeniowych, aczkolwiek większość nowoczesniejszych udostępnia go. Warto odwiedzieć wybrane firmy, które nas interesują i sprawdzić jakie są możliwości w serwisie.

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa