Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne to ubezpieczenla, które możemy wykupić u jednej z wielu firm ubezpieczeniowych na Polskim rynku. Ubezpieczenie samochodowe ma za zadanie chronić nas przed konsekwencjami finansowymi w wyniku strat związanych z użytkowaniem i posiadaniem samochodu. Podstawowymi ubezpieczenlami są:

Ubezpieczenie 0C - od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie 0C jest ubezpieczenlem obowiązkowym. Wynika to z faktu, że każdy posiadacz pojazdu mechanicznego, musi być zabezpieczony przed ewentualną odpowiedzialnością cywilną z tytułu spowodowania strat. Straty wynikają ze zdarzenia drogowego w wyniku których dochodzi do strat majątkowych (zniszczone auto) bądź straty zdrowotnej (uszczerbek na zdrowiu w wyniku wypadku). Warto sprawdzić jeśli mamy kierować nie swoim samochodem, czy jest ważne ubezpieczenle 0C pojazdu. Jeśli nie, a my przyczynimy się do wypadku, wówczas UFG może wypłacić odszkodowanie poszkodowanym w wypadku.  Obowiązek ubezpieczeń jest obligowany prawnie i wynika to z Ustawy z dnia 22 Maja 2003 r o ubezpieczenlach obowiązkowych.

Ubezpieczenie AC, inaczej autocasco. Ubezpieczenie to jest nieobowiązkowe (dobrowolne). Chroni ono nas przed konsekwencjami finansowymi skutków uszkodzeń (wypadków, stłuczek, czynników zewnętrznych), zniszczenia (wandalizm, katastrofy) oraz zapewni nam odszkodowanie strat finansowych w wyniku kradzieży samochodu. 

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa