Porównaj składki z PZU »

OC w PZU

Towarzystwo ubezpieczeniowe PZU to jedna z najbardziej powszechnych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Grupa PZU jest jedną z najstarszych i największych towarzystw ubezpieczeniowych świadczących usługi na terenie Polski i Europy wschodniej. Warto przeczytać artykuł firma PZU w dziale towarzystwa ubezpieczeniowe, aby poznać ich ogromną skalę i jakość działania.

Na dzień dzisiejszy firma PZU oferuje ponad 220 produktów W poniższym artykule sprawdzamy co ma do zaoferowania firma PZU w zakresie ubezpieczeń obowiązkowych. Czy gigant kusi dodatkowymi promocjami? Jak atrakcyjne są zniżki oc pzu?

Jakie ubezpieczenla oferuje PZU?

Firma ubezpieczeniowa PZU oferuje w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych następujące produkty: 0C PZU (obowiązkowe od odpowiedzialności cywilnej), AC (autocasco pzu), pasażerów nnw (czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków) oraz assistance. Polisa Assistance w PZU jest nazwane jako Pomoc Komfort.

Przypominamy, że jest obowiązkowym ubezpieczenlem komunikacyjnym w Polsce. Jest ono regulowane prawnie wobec każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Każdy właściciel samochodu, motocykla, traktora, autobusu czy ciężarówki musi posiadać dokument stwierdzający aktualne (ważne)  polisa  (np. umowa ubezpieczenla oc w pzu). Za brak takiej polisy w Polsce nakładane są sankcje finansowe w postaci mandatu karnego w wysokości nawet do 3000 zł. Konieczność zakupu  jest regulowana przez ustawę z dnia 22 maja 2003 r o polisach obowiązkowych., funduszu gwarancyjnym oraz polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjnych. Konkurencje na rynku ubezpieczeniowym reguluje Komisja Nadzoru Finansów.

Ogólnie rzecz biorąc w PZU,  tak jak każda inna polisa, chroni kierowcę i właściciela pojazdu przed konsekwencjami finansowymi szkód. W przypadku gdy jesteśmy sprawcą wypadku (zdarzenia drogowego) i zostaje poszkodowana osoba trzecia, wówczas może ona się domagać odszkodowania z naszej polisy oc pzu. Może ona pokryć koszty naprawy uszkodzeń pojazdu poszkodowanego.

Jaką ofertę przygotowało PZU?

Grupa PZU na swojej głównej stronie w dość ogólny sposób przedstawia swoją ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych w tym polis oc pzu.Wydaje się, że polski gigant jest zdecydowany wyłącznie na sprzedaż swoich produktów poprzez sieć dystrybucyjną agentów. Z głównej strony PZU możemy doczytać informacje wyłącznie ogólne - nie możemy poznać ceny, stawki czy też przygotowanej dla nas zniżki oc pzu. Wyliczenie składki  można dokonać poprzez osobno przygotowaną platformę online - PZU Online przygotowaną razem z Inteligo.

Do standardowego pakietu oferowane jest NNW oraz Pomoc Komfort. Przy zakupie produktu otrzymujemy bezpłatnie assistance w wersji komfort. Zapewnia ono najważniejsze świadczenia pomocne w czasie wypadku lub stłuczki. Pozwala na naprawę na miejscu lub holowanie obu pojazdów oraz informacje o uzyskaniu pomocy medycznej, prawnej czy hotelowej.

Na dzień dzisiejszy wykupując polisę otrzymujemy darmowo Zieloną Kartę PZU.

Jakie promocje na nas czekają?

Na samej stronie jest tylko napisane o ofercie skierowanej do posiadaczy pojazdów importowanych – nawet 20%. Więcej szczegółów oferty nie znalazłem.

Wyliczenia składki ubezpieczenla w PZU możesz dokonać przez Porównywarki 0C PZU

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa