Porównaj składki z MTU »

OC w MTU

Ubezpieczenie OC musi posiadać każdy kierowca podróżujący po polskich drogach. Jest to wiadomo nie od dziś a konkretnie od 2003 roku kiedy to weszła w życie ustawa o obowiązkowych ubezpieczenlach. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej jest obowiązkowe w celu stuprocentowego zapewnienia poszkodowanym możliwości uzyskania odszkodowania za doznane krzywdy na mieniu lub na ciele.

Suma ubezpieczenla  oraz metoda obliczania wysokości składki.

Ubezpieczenie 0C w MTU (Moje Towarzystwo Ubezpieczeń) posiada sumy polisy takie same jak w każdym innym towarzystwie ubezpieczeniowym, a powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty. Wcześniej wspomniana ustawa z 22 maja 2003 określa szczegółowo obowiązkowe, minimalne sumy umowy, które muszą wyznaczyć towarzystwa ubezpieczeniowe.

Minimalne sumy umowy obowiązujące w MTU 0C to:

 • Za szkody na mieniu – 300 tysięcy Euro.
 • Za szkody na osobach (trwały uszczerbek zdrowia, śmierć) – 1,5 miliona Euro.

Składka ubezpieczenla MTU jest obliczana przy wykorzystaniu wielu informacji dotyczących zarówno kierowcy jak i jego pojazdu. Proces ten może wydawać się dla klienta skomplikowany, a metoda obliczenia składki znana tylko ubezpieczycielowi. Na szczęście tak nie jest, ponieważ każdy może skorzystać z Kalkulatora 0C MTU. Podając praktycznie te same dane możemy uzyskać przybliżone wyliczenia składki jaką trzeba by było zapłacić za polisy 0C w MTU.

Ubezpieczyciel MTU wymaga od nas między innymi następujących danych:

 • Rodzaj ubezpieczanego pojazdu.
 • Marka i model pojazdu.
 • Przeznaczenie pojazdu oraz jego wiek (obliczany zazwyczaj od pierwszej rejestracji).
 • Wiek ubezpieczonego.
 • Okres posiadania prawa jazdy przez ubezpieczonego
 • Historia wcześniejszych polis, a mianowicie ich bezszkodowość.
 • Aktualnie obowiązująca taryfa ubezpieczyciela.
 • Okres na jaki zostaje zawarta umowa.
 • Sposób płatności składki.

Zakres terytorialny ubezpieczenla.

Umowa jest zawierana przeważnie na dwanaście miesięcy choć istnieje opcja zawarcia krótkoterminowego zabezpieczenia na przykład gdy pojazd jest zarejestrowany tymczasowo w kraju.

Polisa MTU obowiązuje na terytorium całej Polski, a także do wszystkich krajów należących do Wielostronnego Porozumienia Gwarancyjnego. Więcej informacji dotyczących tego ubezpieczenlach, wyłączeniach, odpowiedzialności, a także zakresie odpowiedzialności ubezpieczyciela możemy znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub w treści ustawy z dnia 22 maja 2003 o Obowiązkowych Ubezpieczeniach.

Wszelkich informacji udziela także infolinia MTU działająca od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. Numer infolinii: 0 801 107 108 z telefonu komórkowego: 0 58 555 62 22 lub fax 0 58 555 63 02. Informacji udzielą nam także konsultanci w placówkach Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Pomocną może okazać się także strona internetowa firmy MTU (www.mtu.pl).

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa