Porównaj składki z Benefia »

OC w BENEFIA

Benefia 24 Direct jest to firma z dużej grupy Vienna Insurance. Benefia przygotowana pod sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych (benefia eMoto), ubezpieczeń na życie (benefia eLife), ubezpieczeń na dom (eDom) i ubezpieczeń turystycznych (eVoyage). Wszystkie ubezpieczenla benefia chce oferować w trybie Direct. Oznacza to, że produkty te można kupić poprzez telefon i internet. Warto tutaj wspomnieć, że Benefia oferuje ubezpieczenla poprzez Mbank. Jakie więc może zaoferować ubezpieczenle OC Benefia 

Obowiązkowe dla każdego pojazdu.

Nie każdy wie, że w Polsce ubezpieczenle Odpowiedzialności Cywilnej jest obowiązkowe dla każdego pojazdu poruszającego się po polskich drogach. Nie dotyczy to tylko samochodów osobowych lecz wszelkiego rodzaju pojazdów wprowadzanych do ruchu. Wszelkiego rodzaju warunki dotyczące ubezpieczenla  są zawarte w ustawie wprowadzonej w życie 22 maja 2003 roku mówiącej o ubezpieczenlach obowiązkowych i innych aspektach dotyczących odpowiedzialności cywilnej.

Czas na jaki zawiera się umowę ubezpieczenla.

Standardowo każdy ubezpieczyciel oferuje ubezpieczenle Benefia zawierane na czas dwunastu miesięcy. Są oczywiście możliwości kiedy to umowa ubezpieczenla będzie ważna krócej niż dwanaście miesięcy. Czas ubezpieczenla krótszy niż standardowy jest dostępny chociażby dla pojazdów historycznych, wolnobieżnych, zarejestrowanych za granicą lub zarejestrowane w kraju na okres tymczasowy. Okres obowiązywania ubezpieczeń nie może być krótszy niż trzydzieści dni.

Suma ubezpieczenla Odpowiedzialności Cywilnej.

Ubezpieczenie 0C Benefia jest swoistym zabezpieczeniem kierowcy przed poniesieniem strat finansowych wynikłych ze spowodowania wypadku w którym uszkodzeniu mogło ulec zarówno mienie osoby pokrzywdzonej jak także sama osoba pokrzywdzona (trwałe uszczerbki na zdrowiu).

Polisa obowiązuje na terenie krajów Unii Europejskiej oraz wielu innych krajach wymienionych w OWU, a także należących do Wielostronnego Porozumienia Gwarancyjnego.

 Sumy ubezpieczeń to odpowiednio:

  • 1 500 000 Euro w przypadku szkód na osobach.
  • 300 000 Euro w przypadku szkód na mieniu.

Są to sumy określone przez wcześniej wspomnianą ustawę i nie mogą być niższe. Sumy są określone dla jednego zdarzenia do którego doszło na terenie Polski. Szkody powstałe w innych krajach mają sumy ubezpieczenla określone przez przepisy obowiązujące w miejscu zdarzenia.

Jak obliczana jest składka ubezpieczenla w Benefia.

Kupując ubezpieczenle w Benefia przeważnie zwracamy uwagę na jego cenę. Tak więc jak jest obliczana składka? Ubezpieczyciel obliczając wysokość składki bierze pod uwagę informacje między innymi:

  • O ubezpieczanym pojeździe (rodzaj pojazdu, jego marka oraz model, przeznaczenie i wiek pojazdu).
  • O właścicielu pojazdu (wiek ubezpieczającego, okres posiadania prawa jazdy oraz historia wcześniejszych ubezpieczeń 0C, bezszkodowość).
  • O aktualnie obowiązującej taryfie oraz miejscu zamieszkania osoby ubezpieczonej.
  • O zniżkach i zwyżkach dla osoby ubezpieczającej.

Więcej informacji możemy znaleźć na stronie ubezpieczyciela, kontaktując się z konsultantem ubezpieczyciela lub czytając OWU. Można także skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numere (22)544 14 30-38.

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa