Minicasco

i/a.jpg

Jeśli z jakichś powodów nie chcesz wydawać pieniędzy na zakup ubezpieczenle AC, wiedz, że nie wszystko stracone. Możesz bowiem zdecydować się na alternatywne i tańsze rozwiązanie, czyli Minicasco, które jest godnym uwagi rozwiązaniem.

Co to jest Minicasco

Minicasco to charakteryzująca się stosunkowo niską ceną oferta ubezpieczeniowa skierowana do osób korzystających wyłącznie z ubezpieczenla OC. Gwarantuje ono wypłatę rekompensaty za takie zdarzenia losowe i wypadki, przeciw którym właściciel pojazdu nie mógł przeciwdziałać. Należy do nich zaliczyć zderzenia ze zwierzętami, włamania, podpalenia, powodzie, pożary, działania czynników przyrodniczych i atmosferycznych itd. Często firmy ubezpieczeniowe dają klientom do wyboru kilka rodzajów zdarzeń, które będzie obejmowało Minicasco. Jest to zatem bardzo dobra, choć nie kompletna alternatywa dla ubezpieczenla AC, które jest od niego znacznie droższe. W skrajnych przypadkach składka Minicasco może sięgać nawet tylko 20% całkowitej składki ubezpieczenla AC.

Kiedy warto wykupić Minicasco

Ogromną zaletą Minicasco jest niska cena, lecz jak w wielu sytuacjach, tak i w tym przypadku kij ma dwa końce. W czym więc tkwi haczyk? Przede wszystkim w tym, że w przypadku wielu szkód Minicasco może okazać się nieopłacalne. Przy znacznej ilości zdarzeń w ciągu jednego roku ubezpieczenle nie pokryje wszystkich szkód, co może doprowadzić do tego, że będzie trzeba wyłożyć z własnej kieszeni większą sumę pieniędzy niż różnica, jaką udało się zaoszczędzić na zakupie Minicasco zamiast AC. Tak więc to ubezpieczenle polecamy przede wszystkim ostrożnym lub mało jeżdżącym kierowcom, którzy są przekonani, że w ciągu obowiązywania ubezpieczenla nie doprowadzą do znacznej ilości szkód. Inne wady tego ubezpieczenla to fakt, że nie przedłuża ono bezszkodowości AutoCasco i nie chroni właściciela pojazdu za granicą.

Zalety:

  • niska cena (nawet do 20% całkowitej składki ubezpieczenla AC)
  • przejrzyste zasady umowy
  • szybka i łatwa likwidacja szkód

Wady:

  • chroni tylko przed wybranymi rodzajami szkód
  • przy dużej ilości szkód może okazać się droższe niż AC

Dla kogo Minicasco:

  • dla kierowców, którzy są pewni, ze nie doprowadzą do dużej ilości szkód
  • dla kierowców, którzy niewiele jeżdżą
Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa