Porównaj składki z PZU »

Kalkulator PZU

PZU to jedna z najstarszych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Od długiego czasu oferują w Polsce ubezpieczenla komunikacyjne. Do niedawna udział PZU w rynku ubezpieczeń wynosił ponad 50%. Granica ta została jednak złamana poprzez inne towarzystwa ubezpieczeniowe, które gładko weszły w rynek ubezpieczeń oferując ubezpieczenla direct poprzez telefon i internet. 

PZU w odpowiedzi na taką konkurencje zdecydowało się na stworzenie platformy PZU Online (przy współpracy z Intelligo), która pozwala na wyliczenie stawki ubezpieczenla OC poprzez formularz kalkulacji usług PZU. Platforma ta jest skierowana do osób, które chcą wyliczyć składki na ubezpieczenle poprzez Internet lub telefon. Jest to alternatywa dla obecnej sieci agentów pzu.


Jak wyliczyć stawki usług przez kalkulator PZU?

PZU udostępniło kalkulator poprzez platformę PZU Online.  Z poziomu tej strony możemy wyliczyć składki na ubezpieczenle komunikacyjne 0C i AC. Obliczenie składa się z 5 etapów. Aby przygotować się do wyliczenia przez kalkulator oc pzu musisz mieć:

  • dowód rejestracyjny samochodu. Do obliczenia składki usług będziesz potrzebował rok produkcji samochodu, datę pierwszej rejestracji (w kraju i zagranicą), informacje o pojemności silnika, dane właściciela pojazdu, dane współwłaściciela
  • dodatkowo do wyliczenia składki casco musisz znać aktualny przebieg samochodu
  • zaświadczenie o przebiegu poprzedniej polisy lub musisz znać prawdziwą wysokość nabytych zniżek z poprzedniej umowy polisy

Do zawarcia umowy ubezpieczenla w pzu musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać obywatelstwo Polskie. Poprzez platformę pzu online można bez problemu po wyliczeniu składki zakupić polisę w trybie direct. Podając niezbędne dane do polisy oraz po dokonaniu płatności online otrzymasz potwierdzenie zawarcia umowy na email. Po wydrukowaniu takie potwierdzenie jest ważne (gdyż umowa fizycznie została zawarta). Rzeczywisty dokument stwierdzający wykupienie ubezpieczenla 0C w PZU otrzymasz pocztą.

Poprzez platformę PZU Online nie można wykupić ubezpieczenla AC dla samochodów starszych niż 10 lat.

Formularz w każdym kroku prosi Cię o odpowiednie informacje dotyczące samochodu czy właściciela pojazdu. Po podaniu wszelkich niezbędnych informacji i wybraniu wariantu usług poda Ci wysokość składki ubezpieczenla.

Pamiętaj! Przed wyliczeniem stawki polisy, a tymbardziej przed zawarciem umowy ubezpieczenla koniecznie przeczytaj ogólne warunki ubezpieczeń w PZU

PZU Online

Formularz działa w sposób krokowy. Na górze strony widzimy 5 głównych kroków: oblicz składkę, wybierz wariant, dane do polisy, podsumowanie, płatność. Nie mniej jednak każde uzupełnienie informacji musi być potwierdzone przyciskiem "dalej", czyniąc kalkulator żmudnym i mało ergonomicznym w obsłudze. Osoba zainteresowana ubezpieczniem nie do końca jest pewna ile jeszcze informacji  będzie musiała uzupełnić.

W drugim kroku musimy wybrać wariant polisy jaki nas interesuje. Mamy do wyboru:  0C + PZU Auto Pomoc Komfort, AC + PZU Auto Pomoc Komfort lub 0C + AC + PZU Auto Pomoc Komfort. Kalkulator 0C PZU wylicza wysokość składki polis pzu na dany wariant. Dodatkowo możemy kształtować wysokość składki poprzez dobór pakietu Ubezpieczenia NNW PZU (rózne kwoty ubezpieczenla).

W trzecim kroku jeśli decydujemy się na zakup ubezpieczenla  i opłacenie składki  wyliczonej przez kalkulator oc pzu, to musimy podać wszelkie niezbędne dane do polisy. Zostaniesz wówczas poproszony o szczegółowe Twoje dane (m. in nr dowódu osobistego), oraz dane pojazdu (dowód rejestracyjny będzie przydatny)

Następnie zostaje podsumowanie naszego wyboru i raport z wyliczenia składki polis, która możemy opłacić w ostatnim kroku poprzez płatności. Płatność składki ubezpieczenla oc w pzu możemy rozłożyć na raty w systemie półrocznym lub kwartalnym. PZU odpowiednio koryguje składki dla danego wariantu płatności. Jeśli nie zdecydujemy się jeszcze na opłacenie składki, to możemy poprosić o przesłanie aktualnej kalkulacji na podany adres email

Ogólnie rzecz biorąc PZU do 2008 roku opierało się głównie na sprzedaży za pośrednictwem agentów. Dopiero przy współpracy z intelligo powstała platforma, która pozwala na sprzedaż ubezpieczeń direct. 

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa