Porównaj składki z MTU »

Kalkulator MTU

MTU, a konkretnie Moje Towarzystwo Ubezpieczeń S.A, działa na polskim rynku od 1995, kiedy to dostało od Ministra Finansów zezwolenie na działalność ubezpieczeniową. MTU oferuje swoje ubezpieczenla głównie dla osób prywatnych jak również małych przedsiębiorców, a wszystko to ze względu na tanie i proste produkty w ofercie. Ubezpieczyciel ten chce dotrzeć do wszystkich tych klientów, którzy do tej pory nie znaleźli odpowiedniego ubezpieczenla w innych firmach ubezpieczeniowych. Jednym z głównych założeń firmy jest stworzenie najlepszego systemu obsługi dla klientów.

Jak kupić ubezpieczenle w MTU - KALKULATOR

Jak zapewne każdy się domyśla, sposobów w jaki możemy kupić polisę w dzisiejszych czasach jest wiele. Choć jak do tej pory, śmiało te sposoby moglibyśmy policzyć na palcach obu rąk. Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe również stara się przyłożyć dużo uwagi do komfortu i łatwości dostępu do swoich produktów dlatego też oferuje kilka kanałów dostępu do ubezpieczeń oferowanych przez siebie.

Najbardziej znanym, stosowanym teoretycznie przez każdego przedsiębiorcę jest sposobem sprzedaży swoich produktów i usług jest bezpośrednia sprzedaż w siedzibie lub oddziale firmy. Jak łatwo się domyślić adresy wszystkich placówek możemy znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela znajdującej się pod internetowym adresem www.mtu.pl. Tam też znajdziemy wszelkie inne informacje dotyczące możliwości zakupu ubezpieczeń w siedzibie MTU. Dzięki temu sposobowi mamy komfort związany z dużą wiarygodnością ubezpieczyciela ponieważ rozmawiamy z przedstawicielem w cztery oczy i na bieżąco możemy rozwiązywać nasze wątpliwości.

Druga metoda, również bardzo często stosowana przez ubezpieczycieli to tak zwana metoda direct czyli kupna ubezpieczeń poprzez telefon. Wystarczy zadzwonić pod numer 801 105 105, a w razie jakichkolwiek pytań należy zadzwonić pod numer 801 107 108. Jest to numer infolinii pod którym to dowiemy się wszystkiego czego będziemy chcieli i rozwiejemy jakiekolwiek wątpliwości. Metoda ta jest bardzo komfortowa dla każdego klienta ponieważ nie musi on w ogóle wychodzić z domu i może załatwić dosłownie wszystko wykonując jedno połączenie telefoniczne.

Najwygodniejsza metoda – przez Internet.

Jak do tej pory najwygodniejszą metodą jaką zastosowano w sprzedaży jakichkolwiek produktów była metoda sprzedaży przez Internet. Metoda bardzo przyjemna, przyjęta pozytywnie przez wielu internautów. Serwisy aukcyjne czy sklepy internetowe przeżywały wielki wysyp kilka lat temu, a dziś możemy przez Internet kupić praktycznie wszystko, również polis.

Niestety, porównując kalkulator MTU z kalkulatorami innych ubezpieczycieli trzeba stwierdzić, że nie jest to idealna aplikacja, która może się przydać chętnej osobie do kupna polis. Względna prostota i mała ilość informacji potrzebna do wyliczenia bardzo uogólnionej stawki składki powoduje, że wysokość składki może znacząco różnić się po podaniu dodatkowych informacji.

Kalkulator MTU – Krok po kroku.

Cały kalkulator, a raczej pola, które musimy wypełnić w tym kalkulatorze mieszczą się dosłownie na połowie monitora naszego komputera. Dane, które będziemy musieli wprowadzić możemy podzielić na trzy główne grupy.

Na samym początku będziemy musieli wprowadzić kod pocztowy miejsca zamieszkania właściciela ubezpieczanego pojazdu. Następnie pojawi się nam lista miejscowości należących do tegoż kodu pocztowego, tu również będziemy musieli wybrać odpowiednią miejscowość dla właściciela pojazdu, a także podać datę urodzenia właściciela pojazdu. Pod tymi trzema linijkami mamy notę, w której ubezpieczyciel informuje nas o zwiększeniu składki, jeżeli będą współubezpieczeni mający mniej niż 25 lat. Ostatnia informacja w tej części jaką będziemy musieli podać to, to czy posiadamy prawo jazdy krócej niż trzy lata.

Druga część to informacje o pojeździe gdzie standardowo wybieramy wariant ubezpieczenla ( chodzi tu o ubezpieczenle AC, a raczej metodą wypłacenia odszkodowania), rodzaj pojazdu, markę model, rok produkcji, pojemność silnika, oraz przybliżoną wartość ubezpieczanego pojazdu.

Trzecia część to dwukrotny wybór zniżek dotyczących ubezpieczenla AC oraz ubezpieczenla 0C. Po wypełnieniu wszystkich pól należy kliknąć przycisk „Oblicz składkę” co spowoduje przeniesienie nas na następną stronę. Na tej stornie wybieramy interesujące nas ubezpieczenla oraz opcje dodatkowe, a także metodę zakupu.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących ubezpieczeń lub kalkulatora MTU należy kontaktować się z ubezpieczycielem pod numerem telefonu 801 107 108 lub szukać odpowiedzi pod adresem internetowym www.mtu.pl.

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa