Większa kontrola polis OC

i/a_____________________________________________________________________________________.jpg

Jeżeli zamierzamy jeździć bez ubezpieczenia OC, uświadommy sobie, że jest to wielce nieopłacalne i może nas spotkać za to wysoka kara. Szczególnie teraz, kiedy automatyczny system potrafi w oka mgnieniu wyszukać kierowcę nieposiadającego aktualnej polisy OC.

Działanie systemu polega na tym, że korzystając z olbrzymiej bazy wszystkich ubezpieczeń komunikacyjnych zawartych na terenie naszego kraju, wykrywa się przerwy w kontynuowaniu polisy OC. Jeżeli pojawi się podejrzenie, że dany kierowca przez dłuższy czas nie wznowił ubezpieczenia, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który posługuje się niniejszym systemem, sprawdza to bezpośrednio w ostatnim Towarzystwie Ubezpieczeniowym, do jakiego po raz ostatni należał podejrzany.

Kiedy po wysłaniu pisma przez UFG, które nakazuje wyjaśnienie przerwy w polisie OC, kierowca nie będzie potrafił się obronić, czeka go sowita kara. Maksymalną grzywną, jaką można nałożyć na kierowcę samochodu osobowego z tytułu nieposiadania obowiązkowego ubezpieczenia, są 3 000 zł. Nie jest to mała kwota, lecz mimo to nie zniechęca ona wielu Polaków do jazdy bez OC. System wykrywający braki polis wyrył już bowiem prawie 2500 kierowców, którzy zostali ukarani grzywnami.

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa