Ubezpieczenie AC coraz mniej popularne

i/a______________________________________________________________________________________.jpg

Liczba wykupionych polis Autocasco zmniejsza się z roku na rok. Obecnie posiada je zaledwie co drugi kierowca, mimo że jeszcze do niedawna było ich zdecydowanie więcej. Istnieje kilka powodów, dla których Polacy sukcesywnie rezygnują z ubezpieczenia AC.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie Rzeczpospolitej, w ciągu ostatnich lat liczba zakupionych polis AC zmniejszyła się o jedną czwartą. Największy wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że mimo iż Polacy nabywają coraz więcej samochodów, to często są one zbyt stare, aby można było je ubezpieczyć nieobowiązkowym Autocasco. Chociaż nierzadko zdarza się, iż jesteśmy gotowi na kupna nieobowiązkowej polisy, to leciwy wiek auta nam na to nie pozwala.

Bywa również tak, że nie wiek samochodu, a cena polisy stanowi przeszkodę. Wielu kierowców narzeka bowiem, że koszty ubezpieczenia AC są zdecydowanie zbyt wysokie i przewyższają ich możliwości finansowe. Ponadto Polacy niekiedy po prostu nie widzą potrzeby wykupywania polisy Autocasco, gdyż uważają, że ich samochód nie jest tyle wart, aby obejmować go kosztowną ochroną ubezpieczeniową.

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa