Młodzi kierowcy na cenzurowanym

i/a___________________________________________________________________________________________________.jpg

Statystyki drogowe za rok 2012 wyraźnie wskazują, że aż 20% wszystkich wypadków zostało spowodowane przez kierowców z najmłodszej grupy wiekowej w przedziale 18-24 lata. Mając to na uwadze, firmy ubezpieczeniowe pobierają od najmłodszych kierowców horrendalne stawki o wysokości nawet pięciokrotnie wyższej niż cena polisy OC dla starszych klientów.

Grupa podwyższonego ryzyka

W policyjnych statystykach młodzi kierowcy w wieku 18-24 od lat stanowią grupę podwyższonego ryzyka, która wyrządza najwięcej szkód na polskich drogach. W 2012 roku z ich winy doszło do 6,5 tys. zdarzeń drogowych, co stanowi dokładnie 21% wszystkich wypadków i kolizji, jakie miały miejsce w poprzednim roku. Dla porównania, kierowcy w wieku 25-39 lat powodują o 60% zdarzeń drogowych mniej, a ci z grupy 40-59 lat – aż o ponad 200% mniej. W efekcie młodzi kierowcy płacą zdecydowanie wyższe stawki za obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ponieważ ich koszt jest obliczany właśnie na podstawie statystyk.

5 razy więcej za OC

Dla przykładu, 19-letni mieszkaniec Wrocławia chcący ubezpieczyć Toyotę Corollę z roku 2007 o pojemności silnika 1,4 l i mocy 97 KM musi zapłacić za OC 2508 zł rocznie, a 39-letni kierowca posiadający 10-letnią ciągłość ubezpieczeniową i największe zniżki za tę samą polisę zapłaci zaledwie 451 zł. Oczywiście powyższe ceny są orientacje i nie w każdym towarzystwie kształtują się w ten sposób, jednak pozwalają zorientować się, z jak dużymi kosztami wiąże się ubezpieczenie samochodu przez niedoświadczonego kierowcę. Chcąc obniżyć cenę polisy, warto zarejestrować auto na osobę starszą i posiadającą większe zniżki lub ustanowić z nią współwłaścicielstwo.

Pełne OC + AC
już od 574 pln

Axa Kalkulator
Axa
Axa


Polecamy: 9 na 10 kierowców wybiera Axa